четвер, 15 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День тринадцятий та чотирнадцятий.

Сьогодні я провела практичне заняття з математичного аналізу в (підгрупах МІ-17-1 та МІ-17-2). Тема: Дослідження числових знакододатних рядів на збіжність за допомогою радикальної ознаки Коші та інтегральної ознаки Коші.
Спочатку у формі фронтального опитування було проведено актуалізацію опорних знань з теоретичного матеріалу. Так студенти пригадали радикальну та інтегральну ознаки Коші, алгоритм дослідження числових знакододатних рядів на збіжність. Окрему увагу було приділено таким поняттям як "відтворююча функція", "не власний інтеграл першого роду", які є важливими при використанні інтегральної ознаки. Також студенти пригадали такі методи інтегрування як метод заміни змінної та метод внесення під знак диференціала. Під час виконання завдань  студенти були зосередженими та уважними. Було використано такі принципи як аналогія, порівняння, самостійність. Таким чином, при використанні інтегральної ознаки, використали два методи інтегрування і порівняли шляхи дослідження. На практичному занятті панувала доброзичлива атмосфера, студенти активно працювали біля дошки та на місцях. Переважна більшість досліджувала ряди самостійно, звіряючись з відповідями на дошці.
Вважаю, що поставленої мети було досягнуто. Враження від пари залишилися тільки позитивні.

Також сьогодні було проведено виховний захід у формі тренінгу "Згуртування студентського колективу" зі студентами 1 курсу групи (МІ-18).

Обрана тема є досить актуальною, адже студенти нещодавно вступили до університету і були обєднані в одну групу. Тому однією із важливих умов успішного навчання є саме доброзичливий мікроклімат їх колективу. З урахуванням цього було обрано тему: «Згуртування студентського колективу»Виховний захід проводився у формі тренінгу, оскільки вважаю, що це один із найефективніших методів опанування нових знань, під час проведення якого відбувається невимушене, неформальне, але конструктивне спілкування, що дозволяє розширити власний досвід.
Тренінг був проведений з дотриманням чіткої структури, створенням доброзичливої атмосфери, яка мала невимушений характер та базувалась на повазі один до одного та довірі.
Участь студентів у виховному заході була досить активною. Першокурсники залюбки виконували запропоновані вправи.
Методика проведення виховного заходу відповідала завданням навчально-виховного процесу, а також інтересам студентів, їх віковим та індивідуальним особливостям.
Під час виконання деяких вправ виокремлювалися постійні лідери, які керували процесом.
На мою думку мету, яку було поставлено вдалося реалізувати. Тому, що, під час тренінгу студенти уважно слухали завдання, залюбки їх виконували. Крім того, під час підведення підсумків було виконано рефлексію, де студенти ділилися своїми враженнями, здобутими знаннями, які мали тільки позитивний характер. 


15.11.18. Сьогодні переважну більшість часу я присвятила на оформлення звітної документації, а саме коректування та складання звіту стосовно проходження практики, здійснила самоаналіз виховного заходу, склала лист оцінок та перевірила іншу документацію. 
Також сьогодні була проведена консультація для студентів фізико-математичного факультету. Дуже рада коли можу допомогти!!! 

вівторок, 13 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День одинадцятий та дванадцятий.

(12.11.18) Я відвідала практичне заняття, яке проводила студентка-практикантка, Іванова Олена Анатоліївна. 
Тема: Заміна в потрійному інтегралі та обчислення об'ємів. (3 курс, група Мі-16)
Практичне заняття почалося вчасно, з актуалізації опорних знань, де було перевірено знання теоретичного матеріалу, а саме знання формул переходу, та формул щодо знаходження об'єму.
Потім студенти по черзі виходили до дошки та виконували завдання, решта працювала за робочими місцями у зошиті. Перша частина пари була присвячена завданням на перехід від декартової до циліндричної та сферичної систем координат. На другій частині пари студенти обчислювали об'єми. Протягом практичного заняття Олена Анатоліївна дотримувалась педагогічного такту, намагалася створити доброзичливу атмосферу  співпраці. Пояснення студентки-практикантки були послідовними, лаконічними. Студенти в свою чергу були досить уважними протягом всієї пари,  добре працювали біля дошки, гарно відповідали з місця.
При ваганнях студентів, щодо з'ясування проекції, Олена Анатоліївна показала спосіб перевірки правильності свої міркувань, а саме: спочатку студенти будували рисунок, визначали проекцію в усній формі, а потім, в деяких завданнях, в якості перевірки, складали систему для з'ясування лінії перетину.
Практичне заняття пройшло досить добре. За рахунок власних спостережень та відповідей студентів можна прийти до висновку, що студенти добре зрозуміли тему.


Також я була присутня на практичному занятті, яке проводила студентка-практикантка Еременко Оксана Олександрівна.
Тема: Мішаний добуток. (1 курс, група МІ-18)
На практичному занятті, спочатку було повторення теоретичного матеріалу, а саме було згадано означення мішаного добутку та проговорено два способи його знаходження. Потім студентам було запропоновано приклади. Протягом всього заняття студенти по-одному виходили до дошки та розв'язували задачі, решта працювала на місцях. Оксана Олександрівна час від часу перевіряла роботу за місцями, виправляла допущені помилки та паралельно
слідкуючи за роботою студента біля дошки. За час практичного заняття студенти встигли розв'язати всі завдання. Тому можна зробити висновок, що першокурсники мають гарні базові знання зі школи та готуються до занять. У разі виникнення питань, студентка-практикантка намагалася відповісти на питання  доступно, намагалася відшукати підхід до кожного студента.




(13.11.18)  Сьогоднішній день я присвятила консультації з куратором групи МІ-18, Бобилевим Дмитро Євгеновичем стосовно виховного заходу. На консультації ми обговорили етапи проведення виховного заходу та викладач надав поради з власного досвіду, порекомендував вправи, які можна долучити до заходу.
Після консультації переважну частину свого часу  я присвятила підготовці до проведення виховного заходу та практичного заняття.

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День дев'ятий та десятий.

О 9 00 в четверг (08.11.18)  я провела практичне заняття в групах БП-18, БХ-18, ХІ-18, ЕКО-18 з основ вищої математики. Тема: Обчислення похідної функції однієї змінної.
На початку пари студентами було пригадано основні правила диференціювання функції однієї змінної та таблицю похідних.
Спочатку було запропоновано приклади для обчислення похідних від суми, добутку, різниці, частки, друга частина практичного заняття була присвячена обчисленню похідної складної функції. На практичному заняття студенти активно відповідали, при виникненні проблем під час розв'язання завдань задавали питання. Не зважаючи на те, що даний предмет не є основним для здобуття їхньої спеціальності, студенти були толерантними та уважними впродовж всієї пари. На практичному занятті була присутня Тетяна Сергіївна. Після закінчення пари ми обговорили позитивні та негативні моменти. Викладач дала гарні поради на майбутнє.

Також я була присутня на парі 5 курсу, групи МІм-14 з числових систем, яку проводила студентка магістратури Мельниченко Юлія Анатоліївна.
Тема: Цілі числа.
Спочатку студенти повторили залежність між числовими множинами, потім записали план за яким будуть працювати на парі. Доречним було, те що студентка також повторила зі студентами властивості та характеристики кільця. Окремо було повторено означення кільця, означення комутативного кільця.
На парі студенти працювали з означенням цілих чисел, окрему увагу приділяли аксіомі мінімальності.
В цілому пара пройшла добре.

Десятий день педагогічної практики (09.11.18) я присвятила підготовці до виховного заходу, а саме: проаналізувала найбільш ефективні форми проведення виховних заходів, поспілкувалась з Дмитро Євгеновичем щодо тематики проведення; та оформлення звітної документації в цілому. 

середа, 7 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День восьмий.

Сьогодні я знов завітала до другого курсу групи МІ - 17. Я провела дві пари математичного аналізу з теми: Дослідження знакододаних числових рядів на збіжність за допомогою ознаки Даламбера у двох підгрупах (МІ-17-1, МІ-17-2). Практичне заняття розпочато було вчасно. Спочатку, у формі фронтального опитування, було повторено формулювання необхідної умови збіжності ряду, та ознаки Даламбера. 
Основні моменти, які будуть потрібні для дослідження було законспектовано студентами до зошита. 
Також було обговорено деякі моменти, щодо застосування ознаки Даламбера, після чого студенти приступили до виконання запропонованих завдань. Застосування ознаки було спочатку розглянуто на більш простих прикладах рядів, та поступово рівень складності підвищувався. Можна сказати, що другокурсники дуже швидко сприймають новий матеріал, можуть логічно нестандартно мислити. Деякі приклади базувалися на пригадуванні таких понять, як: "перша визначна границя", "друга визначна границя", "нескінченно малі", "еквівалентні нескінченно малі", які вивчалися ще на першому курсі. Але, незважаючи на це, студенти дуже швидко пригадали матеріал, були дуже зосередженні на таких прикладах. Пригадування теорії було підкріплено постановкою проблемних питань.  Впродовж всього заняття була доброзичлива та невимушена атмосфера. Наприкінці заняття студенти подякували за пару, що особливо було приємно чути.

вівторок, 6 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День сьомий.

Сьогодні я провела лекційне заняття в групі МІ-18 з математичного аналізу.
Тема: Правила обчислення похідних, які пов'язані з арифметичними діями. Похідна від складної функції. Похідна від параметричної функції. Похідна від оберненої функції. Похідна від неявно заданої функції.
Пара розпочалася вчасно, з вступного слова викладача. Володимир Вікторович розповів першокурсникам про практику в ВНЗ в цілому та представив мене. 
Своє лекційне заняття я розпочала із привітання, організаційного моменту, після чого ми повторили означення похідної. На лекції було сформульовано та доведено теореми про похідну від (суми, різниці, добутку, частки), теореми про диференціювання функції, заданої (параметрично, неявно) та диференціювання складної та оберненої функції. Після кожного пункту, наводився приклад обчислення похідної. Лекція проходила в доброзичливій атмосфері. Перший курс проявив себе активно. Студенти задавали питання стосовно нового матеріалу, активно відповідали на мої питання. Можна зробити висновок про те, що група МІ - 18 добре засвоїла теоретичний матеріал з попереднього заняття, оскільки більшість студентів вже вивчили таблицю похідних та означення похідної, розібралися з такими поняттями як "приріст функції", "приріст аргументу". Сам, сьогоднішній матеріал є не дуже складним для сприйняття, оскільки більшість правил диференціювання студенти знають ще зі школи, і їм потрібно ці знання удосконалити та відпрацювати на прикладах більш складніших, від шкільного курсу, але важливість даного заняття була в тому що вони тепер можуть обгрунтувати ці правила обчислення похідних, якими вони почали користувались ще в школі.  Таке оголошення привернуло неабияку увагу та змотивувало учнів на подальшу успішну роботу. При доведенні теорем використовувався евристичний метод подачі матеріалу, тому перший курс був зосередженим та уважним. Студенти слідкували за ходом записів на дошці та за диктованим матеріалом. 

понеділок, 5 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День шостий.

Сьогодні був хвилюючий день, оскільки сьогодні я провела перше практичне заняття з математичного аналізу в групі МІ - 17. Тема: Дослідження числових знакододатних рядів на збіжність за допомогою ознак порівняння.
На початку практичного заняття, я познайомилася з другим курсом, після чого провела актуалізацію опорних знань у формі фронтального опитування.
Таким чином, студенти повторили: який ряд називається знакододатним числовим рядом, який ряд є збіжним (розбіжним), формулювання ознак порівняння та обговорили алгоритм дослідження числового знакододатного ряду на збіжність.
Крім того, було наголошено про обов'язковість перевірки необхідної умови збіжності ряду та законспектовано основні положення стосовно ознак порівняння та необхідної умови.
Після з'ясування знання теоретичного матеріалу, студенти по-одному виходили до дошки та досліджували запропоновані ряди на збіжність. Приклади мали різний рівень складності, студенти починали з розгляду найпростіших та поступово переходили до найскладніших. На практичному занятті було розглянуто ознаку порівняння, та граничну ознаку порівняння. В якості перевірки деякі приклади рядів було розглянуто за допомогою двох свособів.
Після проведення практичного заняття я поспілкувалась з викладачем, Володимир Вікторович дав поради на майбутнє стосовно проведення практичних занять, також було обговорено етапи та методичні моменти лекційного заняття,  яке я проведу  завтра.

пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День п'ятий.

Сьогодні я відвела час на оформлення конспектів до лекційного та практичних занять, які я проведу вже на наступному тижні. Під час оформлення я враховувала всі зауваження та поради Володимира Вікторовича, які він надавав під час консультацій.
Та о 14 00 відбулася звітна конференція стосовно педагогічної практики у школі. 
На конференції були присутні викладачі та методисти, які нам допомагали та студенти.  
Старости шкіл та гімназій мали змогу представити звіт щодо пройденої практики та розповісти свої враження та враження студентів щодо практики в тому закладі де вони були закріплені.
Враження та емоції студентів були різними, але практика всім нам дала змогу більше цінувати працю вчителя та викладача. 
Посилання на презентацію додано нижче:





четвер, 1 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День четвертий.

Сьогодні я відвідала лекційне заняття на другому курсі групи МІ - 17 з математичного аналізу.
Викладач: Корольський Володимир Вікторович.
Тема: Степеневі ряди.
Пара розпочалася вчасно, з вступного слова викладача. Володимир Вікторович наголосив на важливості сьогоднішньої теми, та опитав студентів, щодо знання попередньо вивченого матеріалу. На лекції студенти розглянули означення степеневого ряду, формулювання та доведення теореми Абеля, розглянули приклади та сформулювали алгоритм дослідження степеневих рядів на збіжність та сформулювали та довели інші не менш важливі теореми. Впродовж всієї пари викладач ставив перед студентами різного типу проблемні задачі, за логічними міркуваннями студентів, за допомогою викладача, було виведено формулу для обчислення радіуса збіжності ряду, а за послідовними міркуваннями студенти прийшли до поняття "області збіжності степеневих рядів". Наприкінці лекційного заняття, Володимир Вікторович підсумував розглянутий матеріал, провів етап рефлексії, де студенти висловили свої враження стосовно нової теми та наголосили на найскладніших моментах, які виникали в них під час лекції.

середа, 31 жовтня 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День третій.

Сьогодні я відвідала практичне заняття з математичного аналізу на другому курсі, яке проводив Корольський Володимир Вікторович. Сьогодні математики другого курсу розпочали вивчати тему: Невласні інтеграли першого роду.
Практичне заняття почалося вчасно. Викладач зайшов до підготовленої аудиторії та студентів в гарному настрої, поясним мету моєї присутності на парі та повідомив тему. Перед розглядом вправ, щодо нової теми, студенти в зошитах для практичних робіт законспектували основні формули та положення, які їм стануть у нагоді впродовж всієї пари, та викладач у формі фронтального опитування, опитав студентів щодо основних методів інтегрування. Пара була насичена, завдання запропоновані викладачем зростали за рівнем  складності, впродовж всього заняття. На особливо важливі моменти, Володимир Вікторович робив акцент та пропонував студентам конспектувати їх. Впродовж всієї пари студенти мали гарний настій, оскільки викладач при проведенні пари та поясненні матеріалу іноді доречно жартував та створив невимушену сприятливу для роботи атмосферу. Під час розв'язання вправ, викладач нерідко ставив перед студентами проблемні питання, а наприкінці пари завдання мали евристичний характер, тож студентами треба було як слід попрацювати. 

вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День другий.


Сьогодні я із своїм керівником педагогічної практики у ВНЗ, Корольським Володимиром Вікторовичем, обговорили поставлені перед магістрами завдання, а саме: обрали дати проведення практичних та лекційних занять, дату проведення виховної години. Володимир Вікторович ознайомив мене з дидактичним матеріалом, який допоможе мені при підготовці до занять, висловив свої поради щодо їх проведення та побажав успіху в проходженні практики. Останній час я відвела на підготовку до проведення занять.

понеділок, 29 жовтня 2018 р.

Педагогічна практика у Криворізькому державному педагогічному університеті. День перший.

Сьогоднішній день розпочався в гарному настрої, оскільки за період проходження практики у школі я встигла скучити за університетом. Зранку, відбулася настановча конференція щодо педагогічної практики у ВНЗ для магістрів всього університету. Нам повідомили мету та завдання практики, які ми повинні виконати. Також обговорили список звітної документації, яку потрібно подати в кінці практики. На конференції представники кафедр педагогіки та психології нам надали поради, щодо виконання завдань з психології та педагогіки. Після чого, ми були вільні та інший час проведений в університеті присвятили спілкуванню з викладачами.

пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.

СОРОКОВИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я відвідала останній урок геометрії в 9-Б класі. Вчитель: Шахматова Світлана Миколаївна. Тема: Розв'язування задач і вправ з теми "Знаходження площ трикутників та чотирикутників". Спочатку у формі усного опитування було проведено актуалізацію опорних знань, а саме: учні по-одному говорили всі формули, які були вивчені на минулих уроках стосовно знаходження площ трикутників та чотирикутників. 
Урок пройшов в інтенсивному темпі. Задачі, які запропонувала вчитель були об'ємними. Декілька задач було запропоновано за готовими рисунками. 
На уроці учні були зосередженні. Світлана Миколаївна слідкувала за роботою біля дошки та за місцями. Відмічала похвалою гарні відповіді учнів. У разі порушення дисципліни тактовно прохала не відволікатися. Під час розв'язання задач, задавала додаткові питання, які підштовхували учнів до правильної відповіді. Урок, як завжди, пройшов на високому рівні!

На завершенні дня я подякувала учням за ці 8 тижнів, які ми разом провели у гімназії. Дуже було приємно працювати з 9-Б класом, оскільки учні надзвичайно талановиті та позитивні. 
Окрему подяку висловила класному керівнику та вчителю математики за велику допомогу під час проходження практики та пообіцяла обов'язково приходити в гості.

Також сьогодні я, з іншими студентами-практикантами, відвідала Криворізький державний педагогічний університет, де ми зустрілися з методистами для виставлення оцінок та заповнення журналу.

четвер, 25 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТЬ ДЕВ'ЯТИЙ ДЕНЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я відвідала уроки в 9-В класі з теми: "Квадратична функція".
Світлана Миколаївна зайшла до свого класу з гарним настроєм, бадьора та налаштувала учнів на роботу. Спочатку була проведена актуалізація опорних знань у формі фронтального опитування після чого учні почали розв'язувати задачі. На уроці завдання, які були запропоновані вчителем стосувались визначення віток і знаходження координат вершин параболи, області значень. Також велику увагу вчитель приділила побудові графіків квадратичних функцій. Для дітей, які вже впоралися із завданням вчитель пропонувала, на додаткові бали, роботу з картками. Після уроків найактивніші отримали гарні оцінки. Пояснення вчителя були послідовні, логічні та зрозумілі. Вчитель враховувала грамотність математичної мови учнів, акуратність виконаних побудов. 
На другому уроці учні продовжували розв'язувати задачі з нової теми.
Можна відмітити, що 9-В дуже швидко засвоює матеріал. 
Сьогодні ми, разом з іншими студентами-практикантами, підписали характеристику зі школи. Дуже приємно було чути гарні слова в свою адресу від вчителів та керівництва.
Також сьогодні завітали до Криворізького державного педагогічного університету, де зустрілися з методистами із інформатики та психології для перевірки нашої звітної документації.

середа, 24 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТЬ ВОСЬМИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогоднішній ранок розпочався з відвідування уроку інформатики в 9-Б класі. Вчитель: Наталія Ігорівна.
Тема: Засоби захисту даних та безпечної роботи на комп'ютері.
Урок розпочався з перевірки наявності домашнього завдання. Повторення пройденного матеріалу відбулося шляхом фронтального опитування.
Після чого був проведений мотиваційний етап, де вчитель пояснила важливість даної теми. На уроці учні познайомилися з такими поняттями як "брандмауери", "антивірус", розглянули різновиди антивірусних програм та які браузери призначені для уникнення загроз безпеці.
Наприкінці уроку була виконана робота на комп'ютері, а саме учні виконували перевірку інсталяційної програми PicPack на наявність  вірусів за допомогою онлайнового антивірусу Metadefender Cloud.
Протягом уроку вчитель доступнуо та послідовно пояснювала матеріал, підтримувала бесіду з учнями, задавала питання стосовно власного комп'ютера, чи були проблеми з наявністю вірусів, яким шляхом ліквідували проблему і т. д..
Останній час я відвела на допомогу класному керівнику. Ми з Ларисою Володимирівною оформлювали документацію класну документацію.

вівторок, 23 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТЬ СЬОМИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Урок геометрії в 9-Б класі почався вчасно і з дуже гарних новин. Учням повідомили, що з 9-Б класу буде нагороджено 4 учні, оскільки вони зайняли призові місця в районній олімпіаді, що відбулася в суботу. (перше та друге місця). Також вчитель зауважила, що кількість здобутих призових місць в наступних олімпіадах може бути більша, оскільки учні 9-Б класу дуже талановиті і можуть досягати гарних успіхів у навчанні. '
Після привітання переможців пройшла актуалізація опорних знань  шляхом фронтального опитування. Таким чином, учні повторили формули для знаходження площ трапеції, паралелограма, прямокутника квадрата, площ трикутника, які вони вже знають. Задачі, які пропонувала вчитель на уроці, були об'ємними, і охоплювали знання теоретичного матеріалу з минулих тем 8 та 9 класів.
На другому уроці переважна більшість задач, запропонована вчителем, була на знаходження площі трикутників.
Протягом двох уроків вчитель слідувала за роботою учнів як біля дошки так і засвоїми місцями, заохочувала активних дітей шляхом  похвали, якщо увага учнів знижувалась, вчитель намагалась її повернути, задавши додаткове питання, підвищувала темп роботи,  проводила мотиваційні зауваження. Для дітей, які вже виконали завдання постійно пропонувала додаткову роботу з картками. 
На 4 уроці я також відвідала урок інформатики в 9-Б класі, а в кінці дня продовжувала оформлювати звітну документацію.

понеділок, 22 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТЬ ШОСТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я відвідала уроки з алгебри в  9-Б класі.
 Вчитель: Шахматова Світлана Миколаївна.
На першому уроці учні почали вивчати нову тему: Квадратична функція.
Пояснення нового матеріалу Світлана Миколаївна почала з пригадування вже відомої функції y=x^2. Учні пригадали графік функції, координати вершини параболи, обговорили проміжки зростання та спадання функції тим самим і підготувались до вивченню нової теми. На уроці було виведено формули для знаходження координат вершини графіка Квадратична функції. Вчитель біля дошки виводила формулу, учні в той час працювали на місцях, але активно відповідали на питання вчителя, аналізували та уважно слідкували за діями вчителя. Коли виникали певні питання стосовно розуміння нового матеріалу, Світлана Миколаївна зупинялась, відповідала на питання, пояснювала теоретичний матеріал використовуючи  різні шляхи. Для підвищення інтересу вчитель розповідала нову тему, з прикладами із життя, пересувала предмети, ставила проблемні запитання.
Загалом, пояснення матеріалу було проведено з елементами проблемного навчання.
На другому уроці учні написали контрольну роботи з теми: Функція. Перед  контрольною роботою вчитель побажала успішного її написання та прокоментувала деякі завдання.
Останній час я допомогала класному керівнику з заповненням документації.

пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТЬ П'ЯТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я відвідала урок з геометрії у своєму 9-Б класі. 
Вчитель: Шахматова Світлана Миколаївна.
Тема : Формули для знаходження площ трикутників.
Сьогоднішній урок був присвячений виведенням формул для обчислення площ трикутників. Учням було задано домашнє завдання для покращення своєї загальної оцінки з теми, а саме, самостійно розібратися з виведенням формул для знаходження площ трикутників та продемонструвати  на уроці біля дошки. Учні охоче прийнялися виконувати домашнє завдання тому на уроці було багато бажаючих отримати додаткову оцінку. Було продемонстровано учнями формули для знаходження площі трикутника, якщо відомо:
1) дві сторони трикутника та кут між ними;
2) формула Герона;
3) півпериметр та радіус вписаного кола;
4) сторони трикутника та радіус описаного кола навколо трикутника.
Наприкінці уроку учні встигли розв'язати декілька задач. Урок пройшов інтенсивно та жваво, вчитель був задоволений підготовкою всього класу. Більшість отримали гарні оцінки.
Останній час я відвела на перевірку зошитів.

четвер, 18 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я відвідала 2 уроки в 9-Б класі. Вчитель: Шахматова Світлана Миколаївна.
Перший урок з алгебри, тема: Розв'язування задач і вправ з теми: Перетворення функцій.
Свій урок вчитель почала з актуалізації опорних знань у формі фронтального опитування. Учні швидко згадали правила, за якими потрібно здійснювати паралельне перенесення, прогортали ще раз свої блокноти, там де вони зберігають весь теоретичний матеріал, поданий тезосно і у формі таблиць. Після чого Світлана Миколаївна почала викликати учнів до дошки. На уроці учні по-двоє виходили до дошки, та на зворотній стороні бокових частин дошки записували в результаті яких перетворень отримали графік функцій. На місцях діти виконували теж саме завдання, потім дошка відкривалась для перегляду і учні звіряли свої відповіді з відповідями на дошці, аргументували свої відповіді, в зошитах відмічали "+" правильні відповіді. Наприкінці уроку кожен підрахував кількість отриманих "+"-ків та отримав відповідну оцінку. Таким чином майже кожен учень з класу отримав оцінку. 
На другому уроці відбулося написання самостійної роботи. Вчитель роздала завдання, які стосувались вивчених тем та повторенню сьогоднішнього уроку, а саме: "Побудова графіків функцій y=f(x+a), y=f(x)+b якщо відомо графік функції y=f(x)", "Побудова графіків функцій y=kf(x), y=f(kx), якщо відомо графік функції y=f(x)", "Побудова графіків функцій y=-f(x),
 y=f(-x), якщо відомо графік функції y=f(x)". Завдання були цікаві. Учні були зосередженні на написанні своєї самостійної роботи, вчитель ходив по класу та перевіряв роботу учнів та слідкувала за дисципліною.

середа, 17 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТЬ ТРЕТІЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я відвідала урок інформатики в 9-Б класі. Вчитель - Наталія Ігорівна. Тема: "Загрози безпеці та пошкодження даних у комп'ютерних системах". На уроці учні вивчили: які є загрози, що можуть пошкодити комп'ютерні системи, було вивчено такі поняття "спам" та "фішинг". Було пояснено вчителем шляхи захисту даних. Урок мав здебільшого інформативний характер, учні працювали з зошитом та підручником. 
Також сьогодні Олена Анатоліївна провела відкритий урок з алгебри. Тема: Розв'язування логарифмічних рівнянь. На уроці було проведена дуже обширно актуалізація опорних знань, оскільки учні вже знайомі з даною темою. Повторення вивченого матеріалу відбулося у формі фронтального опитування. Протягом уроку завдання, які пропонувала Олена Анатоліївна, були спрямовані на повторення означення логарифму, побудову логарифмічної функції та розв'язання логарифмічних рівнянь. Протягом уроку учні були уважними. Олена Анатоліївна в своєму уроці використовувала одразу дві дошки (звичайну та мультимедійну) Таким чином, за для економії часу, на мультимедійній дошці було висвітлено питання та завдання уроку, а на звичайній дошці учні розв'язували логарифмічні рівняння. Урок був насиченим, спрямований на корекцію вивченого матеріалу, у разі неправильної відповіді, студентка-практикантка  враховувала характер помилки, слідкувала за роботою біля дошки та в класі в цілому.

вівторок, 16 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТЬ ДРУГИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогоднішній день почався з відвідування пари  уроків геометрії в 9-Б класі. Вчитель - Шахматова Світлана Миколаївна. Тема: "Розв'язування вправ." На уроках учні розв'язували задачі на знаходження площі трикутника та його елементів, зокрема висоти трикутника. На початку уроку було проведено актуалізацію опорних знань у формі усного опитування. Можна сказати, що в цілому учні добре підготувались до уроку, переважна більшість учнів досить добре відповідали. Світлана Миколаївна слідкувала за грамотністю математичної мови та правильністю міркувань. Завдання, які підібрані вчителем, були запропоновані учням таким чином, щоб крім вивченого матеріалу за останні тижні учні повторили і низку тем з 8 класу. Були запропоновані задачі за готовими рисунками. На другому уроці переважну більшість задач було запропоновано без готових рисунків, таким чином спочатку учні, під керівництвом Світлани Миколаївни, робили аналіз задачі, продумували рисунок, і тільки потім будували в зошитах та на дошці. 
Також, сьогодні мною був проведений позакласний захід з інформатики "Морський бій".  Спочатку я розповіла учням правила гри, після чого учні розділилися на дві команди, вибрали капітана команди та назву. Капітани команди вийшли до дошки, той хто перший розгадав кросворд мав право першими вступати в гру. Протягом гри учні вибирали клітинку та стріляли намагаючись влучити в противника. Якщо в команду противника було влучено команді було нараховано 15 балів та право ще раз вибрати клітинку в якості мішені, якщо ні, тоді команда повинна була відповісти на запитання вартістю 5, 10 або 15 балів (згідно вибраної клітинки).
Протягом гри учні мали гарний настій та були налаштовані на перемогу.


пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

ТРИДЦЯТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Ранок почався з 15-ти хвилинки до Дня українського козацтва. На виховному заході ми переглянули документальне відео про історію українського козацтва, обговорили переглянутий матеріал та привітали хлопців зі святом який відбудеться у неділю. 

Також я провела урок з геометрії в 9-Б класі. На уроці учні писали самостійну роботу з геометрії. Самостійна робота містила задачі стосовно вивчених тем. 
Сьогодні була проведена виховна година з теми: "Права свої знай та про права і обов'язки не забувай". На виховному заході учні були активними, було створено буклети по правам та обов'язкам, учнями було розіграно ситуації, з яким вони можуть зустрітися в житті і обговорено шляхи вирішення з даних ситуацій,  міру покарання стосовно скоєних вчинків.
Розширений фотозвіт буде представлений разом з розробкою виховного заходу та самоаналізом.
Таки як тридцять перший день припадає на вихідний, тому весь день я відвела на коректування та оформлення звітної документації.

четвер, 11 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ ДЕВ'ЯТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні відбулося проведення 3- х відкритих уроків. 
Спочатку було відвідано відкритий урок з алгебри, який провела студентка Ольга Сергіївна. Тема: "Побудова графіків функції y=kf(x), y=f(kx) якщо відомо графік функції y=f(x)". Урок почався з актуалізації опорних знань у нестандартній формі проведення. Учням було запропоновано співвіднести  графіки функцій із прислів'ями. 
Саме пояснення розпочалося з переробленого прислів'я на математичний лад, що підвищило учням настрій та налаштувало їх на роботу. Протягом уроку було використано мультимедійну дошку, використано програмне забезпечення GeoGebra для побудови графіків функції. Учні були в захваті від програми, сконцентровані на вчителеві біля дошки та уважними. Наприкінці уроку учні мали змогу самостійно спробувати будувати фігури та графіки функції як за допомогою інструментів так і за допомогою задання формули в рядок.
Другий урок провела студентка-практикантка Олена Анатоліївна з теми: Піраміда. Способи розташування висоти. Спочатку було проведено актуалізацію опорних знань у формі усного опитування. Питання були висвітлені на мультимедійній дошці. Потім учні розв'язували задачі. Протягом уроку Олена Анатоліївна слідкувала за роботою біля дошки та на місцях, наголошувала на правильності побудов. Умови задач було представлені на мультимедійній дошці та в програмі GeoGebra. Для кращого сприйняття був побудований рисунок за допомогою даного програмного забезпечення. Особливо вдало було представлено окремо основи піраміди, що фігурували в основній побудові та використані повзунки для самоперевірки під час розв'язання.
На третьому уроці був проведений урок Мельниченко Юлії Анатоліївни з теми: "Розміщення прямої і площини в просторі. Ознаки паралельності прямої і площини". На уроці в якості перевірки засвоєння попередніх знань був застосований кросворд. Під час уроку було використано програмне забезпечення GeoGebra де було запропоновані побудови до задач. На уроці учні самі мали змогу спробувати використовувати дану програму для побудови. Урок пройшов в насиченому ритмі та з гарним настроєм.
Також сьогодні я була присутня на позакласному заході з інформатики в 9-му класі  проведений Ольгою Сергіївною. На заході учні грали в морський бій за допомогою комп'ютера.  Учням сподобався захід, вони гарно та корисно провели час.





середа, 10 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

День був досить насиченим.
Зранку я провела урок інформатики з теми: Проектування та розробка презентацій за визначеними критеріями. Елементи керування презентаціями. На уроці у формі усного опитування було повторено вивчений матеріал. Можна сказати, що більшість учнів були активними. На минулому уроці я задала домашнє завдання, а саме: знайти інформацію, фото, музику, відео, якісь табличні дані про улюблене місто або країну, тому сьогодні на основі зібраних матеріалів учні створювали презентацію за вказаними критеріями. Ті хто, з певних причин не підготував матеріал, виконував презентацію за запропонованим матеріалом. Урок пройшов жваво те весело. Учні були зацікавлені в даній роботі, креативно підійшли до завдання та наприкінці уроку всі отримали оцінки. Домашнім завданням було завершити створення презентації. 

Також було відвідано урок Олени Анатоліївни. Тема: Метод логарифмування. Розв'язання логарифмічних рівнянь та нерівностей. На уроці учні вдосконалювали свої знання з даної теми. Була використана мультимедійна дошка на якій було представлено завдання, що значно заощаджувало час і учні мали змогу розв'язати більше рівнянь. При розв'язанні логарифмічних рівнянь тим учням які задавали питання Олена Анатоліївна давала відповіді та викликала до дошки, щоб ліквідувати дану проблему. Самі пояснення були послідовними та доступними для сприйняття.


Також сьогодні було відвідано урок інформатики Ольги Сергіївни (Тема: Елементи анімації.Управління показом презентації. Друк презентації) та Світлани Миколаївни Шахматової в 10-Б класі ( Тема: Схема Горнера. Теорема Безу. Розклад многочлена на множники).
 Сьогодні було проведено профорієнтаційну роботу для учнів 11-х класів. Було обговорено сучасні та актуальні професії, правил вступу до університету в цьому році. Учні задавали багато питань та були дуже активними. Для наочності була підготовлена презентація на мультимедійній дошці.

вівторок, 9 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ СЬОМИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

День пройшов в гарному настрої.
Сьогодні я провела урок інформатики. Тема: "Елементи анімації. Управління показом презентації". Урок почався вчасно. Спочатку, ми з учнями перевірили як було засвоєний попередній урок у формі фронтального опитування. Після чого почали розглядати нову тему. Спочатку було переглянуто презентацію, де було висвітлено теоретичний матеріал, всередині уроку учні почали виконувати вправи на комп'ютері, щоб краще зрозуміти матеріал. Особливої уваги було приділено вправі на комп'ютері стосовно правил дорожнього руху. Таким чином, учні не тільки повторили правила дорожнього руху, але й спробували в презентації створити анімаційний фрагмент про автобус та велосипедиста.
Також, сьогодні виконувала доручення Світлани Миколаївни.
Наприкінці дня провела бесіду з учнями про правила безпеки з вогнем. Учні активно приймали участь під час бесіди. Можна зауважити, що про основні правила безпеки вони вже ознайомлені, знають як викликати пожежну команду.

понеділок, 8 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ ШОСТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогоднішній день, був спокійний та проходив у розміреному ритмі. Спочатку я відвідала 2 уроки з алгебри в 9-Б класі, які проводила Світлана Миколаївна. Перший урок був присвячений аналізу контрольної роботи. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань. 
На уроці учні по черзі, виходили до дошки та відпрацьовували завдання аналогічні тим, які були на контрольній роботі, де вони до допустили помилки. Помилок було не багато. але Світлана Миколаївна дуже велику увагу приділяла помилкам, які найчастіше допускались. Діти уважно слухали вчителя, активно відповідали на уроці. 
Другий урок: Побудова графіків функції y=f(x+a), y=f(x)+b. До цього, учні будували графік функції паралельним перенесенням вздовж осі ОУ та ОХ. Сьогодні вчитель показала спосіб, дещо простіший від попереднього, який заощаджує час, а саме: паралельне перенесення осі ОХ або осі ОУ. Пояснення нового способу вчитель продемонструвала на звичайних предметах з побуту. Діти уважно слухали, новий спосіб був пояснений на дуже високому рівні. Не припиняю захоплюватись неймовірним професіоналізмом вчителя!!!

пʼятниця, 5 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ П'ЯТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні в школа свято! Адже сьогодні всі гімназисти вітають вчителів із їх професійним святом Днем Вчителя! Дуже було приємно чути привітання і в свою адресу.
Сьогодні я провела свій позакласний захід. Форма проведення: математична гра під назвою "Паризьке кафе". З самого початку, сама назва заходу зацікавила учнів. Клас був розділений на дві команди, після чого вони обирали капітана та назву команди. На заході були задіяна робота с картками, тематика заходу була представлена в презентації, яка демонструвалась на телевізорі разом із завданнями. Учні мали змогу побачити найгарніші місця Парижу та Франції загалом. Таким чином захід пройшов в гарному настрої. На мою думку, вдалось поєднати корисне з цікавим. Переможці та команда, яка зайняла друге місце, були нагородженні грамотами.

Також я відвідала позакласний захід з математики студентки практикантки Ольги Сергіївни В 9-В класі. Тематика заходу була такою ж, тобто в формі математичної гри "Паризьке кафе". Також була робота з картками, презентація була висвітлена на проекторі, що було досить цікаво. Фото Парижа заполонили майже всю стіну, таким чином в класі відчувалась особлива атмосфера. Під час завдань інколи проектор, доводилось піднімати, але це зовсім не завадило провести цікавий захід. Учня було цікаво розмірковувати над запропонованими завданнями. Форма гри дає змогу дітям розважитись, але при цьому має характер повторення вивченого матеріалу.
День пройшов в гарному та позитивному настрої!!!

четвер, 4 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я відвідувала уроки студентів практикантів.
Спочатку ми завітали на урок Ольги Сергіївни, який проходив в 9-В класі. Тема: Гіперпосилання і елементи управління в презентаціях. Додавання відеокліпів, звукових ефектів і мовного супроводу до слайдової презентації. Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Урок почався з невеличкої самостійної роботи, де учні показали, на якому рівні засвоїли пройдений матеріал. Після чого студентка почала виклад нового матеріалу. Пояснення були супроводжені переглядом презентації, що давало змогу наочно бачити процес створення гіперпосилань та додавання інших об'єктів до презентації. Протягом уроку, учні виконували вправи, пов'язані з новою темою. Урок пройшов жваво. Найактивніші отримали оцінки.
На четвертому уроці пройшов урок Юлії Анатоліївни. Тема: Поняття про штучний інтелект, смарт технології та інтернет речі. Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Урок почався по дзвонику. Юлія Анатоліївна спочатку провела актуалізацію опорних знань. На етапі пояснення нового матеріалу вчитель розкривала зміст таких понять, як штучний інтелект, смарт речі. Крім того, пояснення підкріплювалися історичними цікавинками. На прикінці уроку учні познайомились з такою програмою як Quick Draw, подивиля відео про роботів. Улюбленцем уроку став робот Макс!!! Урок був цікавий, учні були в гарному настрої.
На 5 уроці  я провела урок алгебри в 9-Б класі. Тема: Функція виду: y=-f(x), y=f(-x). Розв'язування прав. Тип уроку: комбінований.
Урок почався з актуалізації опорних знань у вигляді математичного диктанту, паралельно два учня на зворотній стороні дошці, теж виконували це завдання. Таким чином згадали, теоретичний матеріал з минулого уроку. Після обговорення отриманих результатів, достатня кількість учнів допустила помилки, тому я ще раз зупинилася на теорії за минулий урок.
В середині уроку, ми розглянули функцію виду y=-f(x), y=f(-x). та в кінці уроку зробили висновок. Другий урок алгебри вже проводила Світлана Миколаївна. День пройшов насичено.

середа, 3 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ ТРЕТІЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я провела урок інформатики в 9-Б класі. Тема: Гіперпосилання і елементи управління в презентаціях. Додавання відеокліпів, звукових ефектів і мовного супроводу до слайдової презентації. Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Урок почався вчасно. Спочатку я привіталась з дітьми, провела актуалізацію опорних знань шляхом фронтального опитування. Багато учнів добре пам'ятали вже вивчений матеріал.Після чого ми почали перегляд презентації на комп'ютері. В презентації було покрокове пояснення використання гіперпосилань у презентаціях, додавання відеокліпів, звукових ефектів, налаштування стандартних дій. Новий матеріал мав наочне представлення, тому сприймався дуже легко, крім того був підкріплений поступовим виконанням вправ. Учні були зацікавлені, їм сподобалося самим створювати посилання, додавати відео та звукові файли до презентації. Більшість приймала активну позицію.Урок пройшов інформативно.
На другому уроці я відвідала урок інформатики в 9-В класі, який проводила Ольга Сергіївна.
Тема: Використання діаграм у презентаціях. Елементи дизайну презентацій. Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Урок почався вчасно, вчитель провів актуалізацію опорних знань шляхом усного опитування.
Після повторення матеріалу. вчитель пояснювала нову тему, під час пояснення використовувала презентацію. Учні з уважністю сприймали новий матеріал. На прикінці уроку вчитель перевірила виконання завдань, найактивнішим та сумлінним виставила гарні оцінки.
Протягом уроку слідкувала за дисципліною, спостерігала, щоб учням було цікаво, залучала всіх до активної бесіди. 

вівторок, 2 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогодні я була присутня на 2 уроках в 9-Б класі проведеними Світланою Миколаївною.
На першому уроці було проведено самостійну роботу з Теми: "Теорема косинусів. Властивість сторін і діагоналей паралелограма". Спочатку вчитель провела актуалізацію опорних знань шляхом усного опитування знання теорем, після повторення одразу дала завдання. Самостійна робота була доволі нескладна та спрямована на контроль знання теорії та розв'язання нескладних завдань. 
На другому уроці почалося вивчення нової теми: "Теорема синусів". Вчитель дуже добре підготувала питання стосовно пройденого матеріалу, який допоможе учням при доведенні теореми. В процесі виведення основної формули теореми косинусів вчитель задавала питання евристичного характеру. Таким чином, учні майже самі робили висновки та вивели формулу.
Другу частину уроку учні розв'язували задачі стосовно нової теми. Задачі були підібрані дуже вдало, деякі з них були на неабияку уважність, що зацікавило учнів та спонукало до активної роботи на уроці.
На четвертому уроці я провела урок інформатики в одній із підгруп 9-Б класу. Тема: Використання діаграм у презентаціях. Елементи дизайну презентацій. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Другий урок пройшов набагато краще від попереднього як на мене, вчитель інформатики теж це підмітив. Спочатку я провела актуалізацію опорних знань методом усного опитування. Після чого було розглянуто питання стосовно вставки діаграм у презентаціях, та елементи дизайну в презентації. Було виконано 3 вправи, одна з яких була спрямована на роботу з діаграмами, дві інші на вибір дизайну до запропонованої презентації. Учням було цікаво виконувати запропоновані вправи, у більшості вийшло дуже цікаво оформити свою роботу, за що вони й отримали гарну оцінку. Урок пройшов інформативно та творчо. Після уроку я обговорювала з вчителем конспект наступного уроку та перевіряла зошити учнів. за дорученням Світлани Миколаївни.

понеділок, 1 жовтня 2018 р.

ДВАДЦЯТЬ ПЕРШИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

День був дуже насиченим!
Сьогодні я провела урок в 9-Б класі з алгебри, використовуючи мультимедійну дошку.
Тема уроку: Побудова графіків функцій   y=f(x)+b   та  y=f(x+a), якщо відомо графік функції y=f(x). Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Сама по собі тема дуже цікава, але за допомогою мультимедійної дошки стає більш  зрозумілою та простішою для сприйняття. Протягом уроку учні спостерігали процес паралельного перенесення графіків функцій. Оскільки урок мав частково-пошуковий характер, учні самі намагалися робити висновки, а представлення графіків функцій в GeoGebra мало динамічний характер і давало змогу більш глибоко розуміти сутність даних перетворень.
Під час пояснення нового матеріалу намагалась використовувати евристичну бесіду та елементи проблемного навчання.
Урок пройшов доволі успішно. Після урок відбувся самоаналіз та аналіз уроку. Світлана Миколаївна, Тетяна Григоріївна та студентки-практикантки відмітили багато гарних моментів, та дали цінні поради на майбутнє, що було особливо приємно. Сподіваюсь враження залишилися тільки найкращі в учнів та методистів.  



На п'ятому уроці ми мали змогу відвідати Музей Українознавства в гімназії. Місце надзвичайно атмосферне, вражає старовинними предметами. В музеї є багато предметів побуту, монети, старовинна зброя, картини написані видатними українськими художниками, гіпсові фігури, які відображають часи козацтва. Особливо привертає увагу ткацький верстат, дитяча люлька з лялькою-мотанкою. Також, музей зберігає макети козацького життя, створені самими гімназистами. Дуже вдячні за проведену нам екскурсію.





пʼятниця, 28 вересня 2018 р.

ДВАДЦЯТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ


Сьогоднішній день був дуже насичений та наповнений враженнями, адже сьогодні відбулося проведення трьох відкритих уроків студентів-практикантів.

Спочатку я провела відкритий урок з геометрії в 9-Б класі. Тема: "Теорема косинусів. Властивість паралелограма. Розв'язування задач."Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок. На уроці були присутні Тетяна Григорівна - методист кафедри математики та методики її навчання (наш керівник), студенти-практиканти: Ольга Сергіївна, Юлія Анатоліївна, Олена Анатоліївна. На жаль, Світлана Миколаївна не змогла бути присутньою впродовж всього уроку.

Урок почався з привітання та актуалізації опорних знань. Учні, фронтальним опитуванням, спочатку пригадали вивчений матеріал, та перейшли до розв'язання задач. На уроці, з технічних засобів, було використано телевізор. Оскільки задачі були підібрані не з підручника учнів, було дуже зручно умову висвітлювати на екран, що заощаджувало багато часу. Урок пройшов інтенсивно, на етапі рефлексії учні ділилися гарними враженнями стосовно уроку та завдань. В цілому, я дуже задоволена уроком, оскільки всі заплановані завдання ми встигнули розглянути та обговорили домашнє завдання. Плідно попрацювавши учні пішли на перерву задоволені. Після уроку було обговорення пройденого уроку. Дуже було приємно чути про те, що урок сподобався. Великих зауважень не було, але було дуже корисно почути думку інших присутніх. На майбутнє всі побажання та зауваження постараюсь врахувати.




На четвертому уроці ми завітали на урок Юлії Анатоліївни в 10-Б клас. Урок алгебри. Тема: "Рівності з модулем. Розв'язування вправ". Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок. Урок почався вчасно, з повторення вивченого матеріалу. Учням було запропоновано вправи як усного так і письмового характеру. Впродовж усього уроку, Юлія Анатоліївна працювала з класом, слідкувала за виконанням завдань біля дошки та за партами, у разі потреби коректувала поведінку на уроці. Було також використано телевізор, що допомагало швидко розв'язувати вправи. Урок пройшов досить добре, на етапі рефлексії відгуки учнів були гарні. Після урок, так само, все почалося з самоаналізу та з аналізу присутніх. Також було надано корисні поради на майбутнє, зауважень практично не було.  Також було відмічено й багато гарних моментів.


На 6- уроці ми відвідали урок Ольги Сергіївни в 9-В класі. Тема: "Теорема косинусів. Властивість паралелограма. Розв'язування задач."Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок. Хоча й на початку уроку виникли певні проблеми з проектором, проте це не завадило студентці гарно провести етап актуалізації опорних знань. Ольга Сергіївна в непердбачуваній ситуації змогла зберегти свій гарний настрій. Швидко проблему вдалося вирішити, тому на уроці з технічних засобів був проектор, що дозволило максимально швидко сприймати запропоновані завдання. Протягом уроку студентка компанувала роботу біля дошки та за партами, встигала перевіряти розв'язання завдань. Урок пройшов вдало, відгуки Світлани Миколаївни та Тетяни Григоріївни було хороші, було відмічено багато позитивних моментів.
День пройшов емоційно, але добре.


 


четвер, 27 вересня 2018 р.

ДЕВ'ЯТНАДЦЯТИЙ ДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Сьогоднішній день, пройшов дуже цікаво, оскільки я мала можливість відвідати уроки з інформатики, проведені Ольгою Сергіївною та Юлією Анатоліївною. 
Урок студентки Ольги Сергіївни. Тема: "Етапи розробки презентації. Вимоги до презентації". Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Урок почався вчасно, з актуалізації опорних знань. Оскільки, учні вже вивчали презентації та створювали їх, тому бесіда пройшла жваво. Учні згадали програми в яких можна створювати презентації  та навіщо їм це потрібно вміти робити. Також на уроці було висвітлено етапи розробки презентацій та рекомендації щодо її створення.  Урок пройшов насичено, учням сподобалися приготовані вчителем презентації. Оформлення було на високому рівні, тому й привернуло увагу учнів. Цікавим було обговорення вдалих та невдалих презентацій. В бесіді брали участь всі присутні учні.  В роботі студентки було використано такий методи як підвищення мотивації щодо вивчення до предмету, заохочення та похвала в адресу активних  учнів та гарних відповідей, при цьому не забувала і коректувати поведінку  на уроці. 

Наступним уроком був урок Юлії Анатоліївни. Тема уроку: Навчання в Інтернеті. Професії майбутнього - аналіз тенденцій ринку праці. Тип уроку: комбінований.
Урок почався по дзвонику та з мотиваційного етапу. Студентка повідомила тему уроку та наголосила на її важливості. Урок був присвячений розгляду таких понять як "освітні сайти", "дистанційне навчання". Більшість учнів мали певні знання з сьогоднішньої теми та охоче ділилися ними. На уроці було розглянуто такі сайти як Prometheus, Академія Хана та EdEra. Учні цікаво проводили час за комп'ютером, мали змогу відвідати сайти. Протягом уроку вчитель постійно перевіряла роботу учнів за своїм робочим місцем, у разі порушення дисципліни робила зауваження. Урок пройшов добре та інформативно.


На 5 і 6 уроках я провела 2 уроки з алгебри в 9-Б класі.
5 урок: Тема: Розв'язування задач і вправ з теми "Функція. Властивості функції". Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.
Урок почався з перевірки домашнього завдання та актуалізації опорних знань шляхом фронтального опитування. Таким чином учні повторили область визначення, значень функції, парність та непарність функції, проміжки зростання та спадання функції. Перший урок був присвячений вправам на дослідження зростання та спадання функції на заданому проміжку. Завдання запропоновані на уроці були різного рівня складності. Оскільки на наступному тижні планується проведення контрольної роботи Світлана Миколаївна давала корисні методичні настанови для того, щоб учні встигнули повторити пройдений матеріал.
Наприкінці уроку, ми почали розв'язувати завдання, які пов'язані із знаходженням області визначення та областю значень функції.
6 урок: Тема: Узагальнення та систематизація знань з теми функція.   На початку уроку було продовження розв'язання вправ на область визначення та область значень функції та розглянути питання парності та непарності функції. Таким чином учні систематизували здобуті знання. В кінці уроку Світлана Миколаївна з студенткою Юлією Анатоліївною розповіли свої враження та дали поради на майбутнє.